«Будуть якісні дороги, то й громади розвиватимуться» – староста ОТГ на Вінниччині

Якість доріг залишається досить вагомою проблемою в Україні. Дороги державного значення поступово ремонтують, а ось автошляхи в селах, селищах та містечках подекуди мають жахливий вигляд. І це впливає на розвиток громад, адже погані дороги не дають можливості залучити інвестиційні проекти. Саме про це на круглому столі з визначення напрямків відновлення автомобільних доріг говорила директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, повідомляє Vlasno.info. Об этом сообщает onpress.in.ua со ссылкой на СМИ.


З цим погодився й староста Демидівка та Могилівки Гніванської ОТГ Юрій Мельник. Мовляв, будуть гарні дороги, будуть й громади процвітати, будуватись ФАПИ, школи, дитсадки тощо.


А сільський голова Ворошилівки Тиврівського району Василь Ліщишин одразу зауважив, що село Рижавка Жмеринського району залишається "відірваним від цивілізації":


– Здається, це село не потрібне ні Жмеринському, ні Тиврівському району. Але просимо включити в план будівництва дорогу від Рижавки до Ворошилівки, там усього чотири кілометри.


Щоб включити дорогу до переліку об’єктів, які будуть ремонтувати найближчим часом, потрібно подати заявку до місцевих органів самоврядування.


У Вінницькій області існує Регіональна програма розвитку автомобільних доріг Вінницької області на 2019 — 2023 роки. Затверджують її на сесії облради. Також є перелік пріоритетних доріг загального користування місцевого значення для спрямування коштів Державного дорожнього фонду у 2020 — 2022 роках, який подає облдержадміністрація. Ці документи складають для фінансування доріг місцевого значення з коштів Дорожнього фонду.


remont-komunalnyh-dorig-1


Варто знати, що ремонт доріг місцевого значення з Дорожнього фонду йде 35 % усіх коштів. На 2019 рік області мали отримати 14,6 мільярдів гривень, і ділитись мали в залежності від протяжності дорожнього полотна. Перелік доріг місцевого значення, які ремонтуватимуть за гроші дорожнього фонду, профільний департамент готує бажано з урахуванням пропозицій місцевих громад області. Після цього попередній перелік доріг затверджують в "Укравтодорі". І ось для цього місцеві громади мають надавати заявки щодо ремонту.


Якщо ініціатором ремонту виступають окремі мешканці, їм слід звернутись до депутатів або голови сільради, ради об’єднаної громади, селищної, міської ради. А ті вже, у свою чергу, – до облдержадміністрації. Без включення дороги в перелік ремонту, фінансуватися вона не буде. Деякі керівники об’єднаних громад наполягають, щоб дороги на їх території передались на баланс ОТГ, а не облдержадміністрацій. А, відповідно, й фінансування. Тоді вони б ефективніше могли розпоряджатись коштами.


Окремим пунктом йдуть комунальні дороги, на які облдержадміністрації зобов’язані виділяти лише 5 % усієї суми з Дорожнього фонду. Планується, що на майбутнє цю частку піднімуть до 20 %. Однак, на ремонт комунальних доріг залучаються й кошти місцевих бюджетів.


Довідково:


Автодороги місцевого значення Вінниччини мають 154 обласних доріг протяжністю 3,4 тисяч кілометрів та 726 районних доріг протяжністю 4,1 тисяч кілометрів.


Читайте також: Вантажівки продовжують руйнувати дороги на Вінниччині.


Фото: zolochiv.net, vikna.if.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/32121-budut-iakisni-dorohy-to-i-hromady”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя