"Продовжимо попри цей шум": Помпео каже, що США надалі підтримуватимуть Україну


Державний секретар США Майк Помпео став на захист політики стосовно України і заявив, що телефонна розмова відбулась "у загальному контексті" пріоритетів протистояння російській агресії та допомоги Україні у викоріненні корупції

Про це він сказав на пресконференції в Римі, передає "Голос Америки". Об этом сообщает АКЦЕНТ ИНФО со ссылкой на СМИ.

"Я був Держсекретарем вже півтора року. Я знаю чітко, якою є політика Америки стосовно України. Вона відзначається постійністю і ми продовжимо просувати ці результати", — заявив він.

"Саме на цьому зосереджувалась наша команда, включаючи посла Волкера — усунення загрози від Росії для України, допомога українцям у викоріненні корупції в уряді і допомога новому урядові в Україні у розбудові нової потужної економіки. Цим займались посадовці Державного департаменту, який мені випала честь очолювати, і ми продовжимо це робити навіть попри цей шум", — наголосив держсекретар.

Помпео також розкритикував те, яким чином комітети Палати представників США контактували з представниками Держдепу стосовно розслідування. Помпео сказав, що представники Конгресу напряму спілкувались з можливими свідками і заявляли, що їх не можуть супроводжувати юристи Державного департаменту протягом свідчень.

"Вони напряму зв’язувались з посадовцями Державного департаменту – говорили їм не контактувати з юридичною службою Державного департаменту", — заявив Помпео.

Державний секретар США Майк Помпео також підтвердив, що був присутній під час телефонної розмови між президентами США Дональда Трампа й України Володимира Зеленського 25 липня

  • Нагадаємо, комітет з розвідки Палати представників США опублікував розсекречену скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.
  • В ній серед іншого повідомлялося, що Трамп заборонив Пенсу їхати на інавгурацію Зеленського з метою тиску на Україну.
  • Президент США Дональд Трамп назвав фейком текст скарги на його розмову із Зеленським.
  • Скарга була розсекречена після публікації Білим домом стенограми цієї бесіди.
  • Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Фактів прямого тиску на Зеленського в документі немає.
  • Після скандалу навколо розмови Трампа із Зеленським спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про запуск процедури імпічменту Дональда Трампа через ймовірний тиск на президента України.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/02/quotprodovzhymo_popry_cey_shumquot_pompeo_kazhe_scho_ssha_nadali_pidtrymuvatymut_ukrayinu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя